Рівненська окружна прокуратура Prosecutor's Office Of Rivne

Чоловіка судитимуть за забруднення земель шкідливими для довкілля відходами

07 жовтня 2021

За процесуального керівництва Рівненської окружної прокуратури завершено досудове розслідування та  до суду скеровано обвинувальний акт стосовно одного з жителів Рівненського району. Йому інкримінують забруднення земель відходами шкідливими для довкілля, внаслідок порушення спеціальних правил, що створило небезпеку для життя, здоров’я людей та довкілля (ч. 1 ст. 239 КК України).

Досудовим розслідування встановлено, що 40-річний житель Рівненського району, в липні цього року, діючи в порушення Законів України «Про охорону навколишнього природного середовища» та «Про відходи» які забороняють несанкціоноване скидання і розміщення відходів та  здійснення операцій у сфері поводження з відходами без додержання санітарних та екологічних норм у спосіб, що не забезпечує безпеку для навколишнього природного середовища та здоров`я людей,  використовуючи авто з цистерною-асенізатором, вивіз та злив рідкі відходи (фекалії) на земельну ділянку призначену для ведення особистого селянського господарства.

За висновком судової експертизи, в результаті таких дій спричинено забруднення земель та заподіяно матеріальної шкоди її власнику на суму понад 17 тис. гривень.

Обвинувальний акт скеровано до Рівненського районного суду для розгляду по суті.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося слідчими відділення поліції № 1 Рівненського РУП  ГУНП в Рівненській області.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу від однієї до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Примітка: відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Матеріали Рівненської окружної прокуратури