Рівненська окружна прокуратура Prosecutor's Office Of Rivne

До 10 років ув'язнення загрожує викладачці вишу за поширення та публічне використання комуністичної символіки

01 травня 2023

Рівненською окружною прокуратурою завершено досудове розслідування та до суду скеровано обвинувальний акт відносно 69-річної жительки обласного центру, якій інкримінують поширення та публічне використання забороненої в Україні символіки комуністичного тоталітарного режиму (ч. 1, ч. 2 ст. 436-1 КК України).

Встановлено, що працівниця ВНЗ з травня 2022 року по квітень 2023 року, використовуючи власний персональний комп’ютер, через свою сторінку в забороненій російській соцмережі «Однокласники», діючи умисно та публічно, використовувала на власній загальнодоступній сторінці листівки та тематичні «подарунки» із зображенням державного герба та фото керівництва СРСР, а також інші світлини з поєднанням серпа та молота, поширення та публічне використання яких є забороненим Законом України з 2015 року. Всього задокументовано 7 епізодів такої забороненої на території України діяльності.

Обвинувальний акт скеровано до Рівненського міського суду для розгляду по суті.

Досудове розслідування проводили слідчі СВ РУП ГУНП в Рівненській області за оперативного супроводу Департаменту військової контррозвідки Служби безпеки України.

Санкція статті передбачає максимальне покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна або без такої.

Примітка: Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду. 

Матеріали Рівненської окружної прокуратури