Інформація про результати діяльності прокуратури протягом 2020 року
Голові Рівненської
районної ради
Тимощуку В.О.
Шановний Василю Олексійовичу!
Інформація про результати
діяльності прокуратури
(в порядку ст. 6 Закону України
«Про прокуратуру»)
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України «Про прокуратуру», керівники місцевих прокуратур на відкритому пленарному засіданні відповідної ради, на яке запрошуються представники засобів масової інформації, не менш як двічі на рік інформують населення відповідної адміністративно-територіальної одиниці про результати діяльності на цій території шляхом надання узагальнених статистичних та аналітичних даних.
Рівненською місцевою прокуратурою у межах повноважень, визначених ст.131¹ та п.9 Перехідних положень Конституції України, упродовж 12 місяців 2020 року на території Рівненського району вживались системні заходи з метою забезпечення належної реалізації повноважень прокурорів у кримінальній сфері та поза межами кримінального судочинства.
Упродовж 12 місяців 2020 року на території Рівненського району спостерігається загалом позитивна тенденція до зниження рівня злочинності, що стосується загальної кількості зареєстрованих кримінальних правопорушень – 2,9%, так злочинів окремих категорій.
На території Рівненського району зменшилася кількість тяжких кримінальних правопорушень -7,4%.
В цілому зменшилась кількість вчинених кримінальних правопорушень проти власності 375 проти 391 або -4,1%, зокрема менше вчинено крадіжок 287 проти 307 або -6,5%, грабежів 3 проти 13 або -76,9%, привласнення розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем 10 проти 13 або -23,1 %.
Також, спостерігається зниження кількості злочинів у наступних видах кримінальних правопорушень, а саме:
- проти виборчих, трудових та інших особистісних прав і свобод людини і громадянина – 14,3% (6 проти 7);
- проти громадської безпеки – -37,5% (10 проти 16);
- у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов’язаної з наданням публічних послуг –10,8 % (33 проти 37);
- проти правосуддя – 11,8 % (15 проти 17).
Усі вбивства, вчинені на території району упродовж 2020 року, розкрито.
Слід зазначити, що у поточному році більше виявлено злочинів (66 проти 41, +13,8%), проти довкілля (37 проти 14, у 2,6 рази), у сфері господарської діяльності (17 проти 10, 70,0 %), (27 проти 26, + 3,8%).
На -42,9 % зменшилася кількість кримінальних правопорушень вчинених неповнолітніми або за їх участі, на – 71,4% іноземними громадянами, на – 7,7 % особами, що перебували під час вчинення злочину у стані алкогольного сп’яніння.
До негативних явищ слід віднести зростання, особливо тяжких кримінальних правопорушень (15 проти 9, + 66,7%), проти життя та здоров’я особи (69 проти 45, + 53,3%).
За 12 місяців 2020 року по Рівненському району рівень розкриття по підозрі складає – 47,8%, а рівень розкриття за остаточними результатами розслідування становить – 47,1%.
Кількість злочинів, у яких особам вручено повідомлення про підозру збільшилась на 9,4% (348 проти 318 за аналогічний період 2019 року). У злочинах, які зареєстровані у звітному періоді, це збільшення становить 8,9% (330 проти 303 за аналогічний період 2019 року).
З метою забезпечення захисту прав і свобод громадян, зміцнення законності та правопорядку, протидії злочинності, підвищенню ефективності захисту конституційних прав і свобод громадян при провадженні досудового розслідування 14.02.2020, 13.11.2020 проведено координаційні наради керівників правоохоронних органів міста Рівного та Рівненського району у керівника Рівненської місцевої прокуратури.
З метою координації заходів, спрямованих на ефективне та своєчасне розкриття та розслідування тяжких та особливо тяжких кримінальних правопорушень, у складних, багатоепізодних кримінальних провадженнях, а саме: проти життя і здоров’я особи; у сфері службової діяльності і господарської діяльності; проти безпеки руху та експлуатації транспорту; охорони, захисту та використання лісів; пов’язаних з нелегальною діяльністю автозаправних станцій та автогазозаправних пунктів створено 5 міжвідомчих робочих груп, до складу яких включено працівників прокуратури та поліції.
Слід зауважити, що діяльність органів поліції, в тому числі з розкриття кримінальних правопорушень, постійно знаходиться в полі зору органів місцевої прокуратури. Зокрема, протягом 12 місяців 2020 року керівництву ГУНП в Рівненській області скеровано 6 листів щодо порушень кримінального процесуального законодавства в ході здійснення досудового розслідування кримінальних проваджень. За результатами їх розгляду до відповідальності притягнуто 1 особу СВ Рівненського районного відділення поліції Рівненського ВП ГУНП в Рівненській області.
Якщо говорити про стан досудового розслідування, то упродовж 12 місяців 2020 року слідчими Рівненського районного відділення поліції Рівненського відділу поліції ГУНП в Рівненській області розпочато слідчими – 1131, дізнавачами – 415 кримінальних проваджень. Усього у звітному періоді закінчено 1121 кримінальне провадження, з них: закрито кримінальних проваджень – 952, направлено до суду з обвинувальним актом – 165 (у тому числі з угодами про примирення та з угодами про визнання винуватості – 29). Залишок незакінчених кримінальних проваджень станом на 01.01.2021 становив 1372 проваджень.
Завершено розслідування у 71 провадженні у злочинах проти власності, з них 44 крадіжки, 2 розбійний напад та 3 шахрайства.
Проти життя та здоров’я особи закінчено 24 кримінальних проваджень, з яких умисне вбивство – 3, умисне тяжке тілесне ушкодження – 2, умисне тяжке тілесне ушкодження внаслідок чого спричинено смерть потерпілого – 1, умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження – 4.
Проти безпеки руху та експлуатації транспорту закінчено 26 кримінальних проваджень, з яких 18 – порушення правил безпеки дорожнього руху, 8 – незаконне заволодіння транспортними засобами.
У сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин їх аналогів або прекурсорів закінчено розслідування у 20 кримінальних провадженнях, з них: за ст. 307 КК України - 3, за ст. 309 КК України - 2.
Що стосується роботи на пріоритетних напрямках, то упродовж поточного року під процесуальним керівництвом Рівненської місцевої прокуратури скеровано до суду 2 обвинувальний акт у сфері незаконного поводження з лісовими ресурсами і деревиною, 3 обвинувальні акти у кримінальних провадженнях з ознаками корупції, 18 обвинувальних актів у бюджетній сфері та 3 обвинувальні акти у сфері земельних правовідносин.
Впродовж 12 місяців 2020 року Рівненським районним судом за участю державних обвинувачів місцевої прокуратури розглянуто 95 кримінальних проваджень у Рівненському районному суді, з них: з ухваленням вироків – 71, у тому числі 14 вироків на підставі угоди про примирення, 19 вироків на підставі угоди про визнання винуватості.
З постановленням ухвали – 24 (від кримінальної відповідальності судом звільнено 18 осіб, у 6 випадках кримінальні провадження закриті у зв’язку з відмовою потерпілого від обвинувачення).
На даний час, залишок нерозглянутих кримінальних проваджень у Рівненському районному суді складає – 245 провадження. В роботі прокуратури не допущено незаконного притягнення до кримінальної відповідальності осіб та незаконного обмеження конституційних прав громадян.
З метою забезпечення захисту інтересів держави Рівненською місцевою прокуратурою упродовж 2020 року пред’явлено 28 позовів на 179, 886 млн. грн.
До прикладу, пред’явлено позов в інтересах однієї з сільських рад району про розірвання договору оренди з юридичною особою та повернення земельної ділянки площею 8, 653 га, який на даний час перебуває на розгляді у Господарському суді м. Києва.
Крім того, виявлено факти повторної приватизації на території Рівненського району громадянами 4 га земель, у зв’язку з чим Рівненською місцевою прокуратурою пред’явлено до Рівненського районного суду позови про визнання незаконними рішень про передачу земельних ділянок у приватну власність та їх повернення, які на даний час також перебувають на розгляді у суді першої інстанції.
Забезпечено реальне виконання судових рішень, постановлених за прокурорськими позовами, на суму 7, 362 млн. грн. або 54,23 % від суми, що перебувала на виконанні.
Рівненською місцевою прокуратурою також вживалися заходи у сфері запобігання та протидії корупції.
Так, упродовж 2020 року місцевою прокуратурою шляхом реалізації повноважень прокурора, передбачених частиною 3 статті 65 Закону України «Про запобігання корупції», з метою попередження корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень внесено 8 подань, які розглянуті та задоволені, 1 особу притягнуто до дисциплінарної відповідальності.
Щодо стану організації діяльності у сфері запобігання та протидії корупції, поза межами кримінальних проваджень повідомляю, що протягом 2020 року Рівненською місцевою прокуратурою до прокуратури області скеровано 33 матеріалів щодо можливого вчинення суб'єктами, на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, передбачених ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Внесено 12 подань в порядку ч. 3 ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції» з метою виявлення причин та умов, що сприяли вчиненню пов’язаних з корупцією правопорушень за результатами розгляду по всіх проведено службові розслідування, одну особу притягнуто до дисциплінарної відповідальності.
Прокурори забезпечили участь у розгляді судами 76 справ про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, за результатами яких до відповідальності притягнуто 73 особи, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Окрім того, Рівненською місцевою прокуратурою у 2020 році здійснювався нагляд за додержанням законів в діяльності адміністрації державної установи «Городищенська виправна колонія (№ 96)» та державної установи «Городоцький виправний центр (№ 131)».
За результатами проведених перевірок, керівникам вищевказаних установах виконання покарань було внесено 30 вказівок про усунення порушень вимог кримінально-виконавчого та іншого законодавства, за результатами розгляду яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто 22 посадові особи.
Упродовж 2020 року до місцевої прокуратури надійшло 543 звернень, з яких задоволено 21 звернення, направлено до інших відомств для вирішення - 242;
Основну частину вирішених звернень складають скарги з питань досудового розслідування кримінальних проваджень (66%).
Прокурорами забезпечено право 339 громадян на особистий прийом. Керівником місцевої прокуратури особисто прийнято 9 громадян.
Вжиті за результатами розгляду заяв заходи сприяли оперативному реагуванню на порушення чинного законодавства.
Реалізовуючи принцип гласності, працівники місцевої прокуратури активно інформували громадськість про результати своєї діяльності, які реально вплинули на стан законності та правопорядку на території юрисдикції прокуратури.
Так, протягом минулого року здійснено 296 виступів у засобах масової інформації. Переважно місцевою прокуратурою інформувалась громадськість щодо стану розслідування резонансних кримінальних проваджень, виявлення корупційних правопорушень, дотримання законності у сфері земельних відносин, комунальної власності та з інших питань.
Крім того, з метою забезпечення оперативного інформування громадськості та засобів масової інформації про виконану роботу, Рівненська місцева прокуратура, зокрема, висвітлює інформацію на офіційному веб-сайті http://www.prokuraturamista.rv.ua.
Матеріали Рівненської місцевої прокуратури