Рівненська окружна прокуратура Prosecutor's Office Of Rivne

Інформація про результати діяльності Рівненської місцевої прокуратури у першому півріччі 2018 року

16 листопада 2018

                                                                                     Рівненська районна рада

Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України «Про прокуратуру», керівники місцевих прокуратур на відкритому пленарному засіданні відповідної ради, на яке запрошуються представники засобів масової інформації, не менш як двічі на рік інформують населення відповідної адміністративно-територіальної одиниці про результати діяльності на цій території шляхом надання узагальнених статистичних та аналітичних даних.

Рівненською місцевою  прокуратурою  у межах повноважень, визначених ст.131¹ та п.9 Перехідних положень Конституції України, упродовж  поточного року на території Рівненського району вживались системні заходи з метою забезпечення належної реалізації повноважень прокурорів у кримінальній сфері та поза межами кримінального судочинства.

Упродовж 6 місяців 2018 року на території Рівненського району спостерігається загалом позитивна тенденція до зниження рівня злочинності, що стосується як загальної кількості зареєстрованих і облікованих злочинів район: - 28,0% та -40,1 % відповідно, так злочинів окремих категорій.

На території Рівненського району суттєво зменшилася кількість особливо тяжких кримінальних правопорушень -57,1%, тяжких кримінальних правопорушень -49,8%, середньої тяжкості -47,0%, фактично не змінилася кількість кримінальних правопорушень невеликої тяжкості, яких зареєстровано 121 проти 136 в минулому році, що становить -11,0%.

В цілому зменшилась кількість вчинених злочинів проти власності 175 проти 334 або -47,6%, зокрема менше вчинено крадіжок на 54,6%  (269 проти 122), крадіжок з квартир на 100,0 % (1 проти 0), грабежів на 40,0% (5 проти 3), розбоїв -100,0% (1 проти 0) і шахрайств -39,5% (38 проти 23).

Також, спостерігається зниження кількості злочинів у наступних видах кримінальних правопорушень, а саме: у сфері господарської діяльності -33,3 % (9 проти 6); проти довкілля -60,0 % (8 проти 20); проти громадської безпеки -63,6 % (11 проти 4); проти безпеки руху та експлуатації транспорту -22,6% (31 проти 24); проти громадського порядку та моральності -50,0% (6 проти 3);  проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування та об’єднань громадян -27,3% (11 проти 8); у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов’язаної з наданням публічних послуг -21,1% (19 проти 15); у сфері використання електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), систем та комп’ютерних мереж і мереж електрозв’язку -83,3% (19 проти 15).

На 44,4 % зменшилася кількість злочинів, вчинених групою осіб, на 17,3 % особами, які раніше вчиняли кримінальні правопорушення  на 41,2% – проти громадського порядку та моральності та інші.

Активніше виявляються кримінальні правопорушення у сфері обігу наркотичних засобів (+12,5%), проти життя та здоров’я  (+1,9%).

До негативних явищ слід віднести зростання умисних тяжких тілесних ушкоджень (4 проти 5, +25,0% ), злочинів проти волі, честі та гідності особи (1 проти 3, +200,0%), злочинів щодо привласнення, розтрати або заволодіння ним шляхом зловживання (8 проти 11, +37,5%), злочинів у сфері охорони державної таємниці, недоторканості державних кордонів, забезпечення призову та мобілізації (1 проти 5, +400,0%) та злочинів проти правосуддя (9 проти 17, + 88,9%).

Зменшилась кількість очевидних умисних вбивств (замахів) з 4 у минулому році до 2 у поточному році.

Усі вбивства, вчинені на території району упродовж 6 місяців 2018 року, розкрито.

Кількість злочинів, у яких особам вручено повідомлення про підозру зменшилось на 19,4% по району (174 проти 216 за аналогічний період 2017 року). У злочинах, які зареєстровані у звітному періоді, це зменшення становить 14,6% по району (152 проти 178 за аналогічний період 2017 року). Кількість злочинів, скерованих до суду зменшилась на 5,4% по району (193 проти 204 за аналогічний період 2017 року). У злочинах, які зареєстровані у звітному періоді, це зменшення становить 7,8% по району (130 проти 141 за аналогічний період 2017 року).

З метою забезпечення захисту прав і свобод громадян, зміцнення законності та правопорядку, протидії злочинності, підвищенню ефективності захисту конституційних прав і свобод громадян при провадженні досудового розслідування 30.01.2018 та 19.07.2018 проведені координаційні наради керівників правоохоронних органів міста Рівного та Рівненського району у керівника Рівненської місцевої прокуратури.

З метою координації заходів, спрямованих на ефективне та своєчасне розкриття та розслідування тяжких та особливо тяжких кримінальних правопорушень, у складних, багатоепізодних кримінальних провадженнях проти життя і здоров’я; у сфері службової діяльності і господарської діяльності; проти безпеки руху та експлуатації транспорту; охорони, захисту та використання лісів, створено 5 міжвідомчих робочих груп, до складу яких включено працівників прокуратури та поліції.

Слід зауважити, що діяльність органів поліції, в тому числі з розкриття  кримінальних правопорушень, постійно знаходиться в полі зору органів місцевої прокуратури. Зокрема, керівництву ГУ НП в Рівненській області скеровано протягом 6 місяців 2018 року 10 листів щодо порушень кримінального процесуального законодавства в ході здійснення досудового розслідування кримінальних проваджень. За результатами їх розгляду до відповідальності притягнуто лише 1 слідчого СВ Рівненського РВП.

Якщо говорити про стан досудового розслідування, то протягом 6 місяців 2018 року слідчими Рівненського районного відділення поліції Рівненського відділу поліції ГУ НП в Рівненській області розпочато 818 кримінальних проваджень, їх залишок на початок року складав 1508. Усього у звітному періоді закінчено 675 кримінальних проваджень, з них: закрито кримінальних проваджень – 560, направлено до суду з обвинувальним актом – 115 (у тому числі з угодами про примирення та з угодами про визнання винуватості – 14).

Залишок незакінчених кримінальних проваджень станом на 01.07.2018 становив 1652 проваджень. Навантаження на прокурора складає – 340 проваджень, без врахування тих, що на розгляді в судах.

Завершено розслідування у 67 провадженнях проти власності, з них                 44 крадіжки (17 з квартир), 4 грабежі та 5 шахрайств.

Проти життя здоров’я особи закінчено 11 проваджень, з яких 5 умисне тяжке тілесне ушкодження, 1 умисне тяжке тілесне ушкодження внаслідок чого спричинено смерть потерпілого, 1 умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження.

Проти безпеки руху та експлуатації транспорту закінчено 2 кримінальних провадження, з яких 10 – порушення правил безпеки дорожнього руху, 2 – незаконне заволодіння транспортними засобами.

У сфері обігу наркотичних засобів закінчено розслідування у 10 кримінальних провадженнях, з них: 2 – за ст. 307 КК України, 4 – за ст. 309 КК України.

Впродовж 6 місяців 2018 року Рівненським районним судом за участю державних обвинувачів місцевої прокуратури розглянуто 87 кримінальних провадження у Рівненському районному суді, з них: з ухваленням вироків – 57, у тому числі 8 вироків на підставі угоди про примирення, 5 вироків на підставі угоди про визнання винуватості.

З постановленням ухвали – 16 (від кримінальної відповідальності судом звільнено 6 осіб, у 10 випадках кримінальні провадження закриті у зв’язку з відмовою потерпілого від обвинувачення).

До реальної міри покарання у поточному році Рівненським районним судом засуджено 20 осіб.

На даний час, залишок нерозглянутих кримінальних проваджень у Рівненському районному суді складає – 127 проваджень.

В роботі прокуратури не допущено незаконного притягнення до кримінальної відповідальності осіб та незаконного обмеження конституційних прав громадян.

Що стосується роботи на пріоритетних напрямках, то упродовж 1 півріччя 2018 року під процесуальним керівництвом Рівненської місцевої прокуратури скеровано до суду 1 обвинувальний акт у сфері незаконного поводження з лісовими ресурсами і деревиною та 3 обвинувальних акти у кримінальних провадженнях про з ознаками корупції.

З метою забезпечення захисту інтересів держави на території Рівненського району, Рівненською місцевою прокуратурою упродовж 6 місяців 2018 року пред’явлено 9 позовів на загальну суму 4,58 млн. грн., з них:

1. з питань земельних відносин – 3 позови про повернення земельних ділянок загальною площею 1,37 га, загальною вартістю 2,83 млн. грн.;

2. з питань захисту інтересів держави у бюджетній сфері – пред’явлено                2 позови на суму 1,23 млн. грн.;

3. у сфері охорони навколишнього природного середовища - 1 позов про стягнення шкоди, завданої незаконною рубкою лісу, в розмірі 72 тис. грн.

4.  у сфері охорони дитинства  - пред’явлено 3 позови на загальну суму           445 тис. грн.

Для прикладу, у сфері земельних відносин Рівненською місцевою прокуратурою пред’явлено до суду позов в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області до ТзОВ «Полісся–Агро» про повернення земельної ділянки, що знаходиться на території Зорянської сільської ради, площею 1,06 га, вартістю 2,57 млн. грн., у зв’язку з закінченням терміну дії договору оренди .

У бюджетній сфері пред’явлено до суду позов  в інтересах держави до Інституту сільського господарства Західного Полісся НААН України, ПП «Укртехпром-2001» про визнання недійсними процедури торгів та договору на закупівлю товарів на суму 1,19 млн. грн. Підставою для пред’явлення позову слугувало те, що переможцем торгів визнано учасника, який протягом останніх трьох років порушив законодавство про захист економічної конкуренції у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, а також інші порушення вимог законодавства при проведенні процедури закупівлі.

У сфері охорони дитинства Рівненською місцевою прокуратурою пред’явлено позов в інтересах держави в особі в інтересах держави в особі Управління Західного офісу Держаудитслужби в Рівненській області до ПП «Волинь-торг Галичина», КП ДЗСТ «Сигнал» про визнання недійним договору  купівлі-продажу продуктів харчування на суму 325 тис. грн.

Протягом І півріччя 2018 року закрито провадження у 1 справі на суму 47 тис. грн. у зв’язку з добровільним відшкодуванням, задоволено 2 позови на загальну суму 2,59 млн. грн.

Робота на вказаних напрямах прокурорської діяльності продовжується.

Рівненською місцевою прокуратурою також вживалися заходи у сфері запобігання та протидії корупції.

Так, упродовж поточного року місцевою прокуратурою шляхом реалізації повноважень прокурора, передбачених частиною 3 статті 65 Закону України «Про запобігання корупції», з метою попередження корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень на території Рівненського району внесено 5 подань, які розглянуто та задоволено з проведенням службових розслідувань.

Крім того, Рівненською місцевою прокуратурою за результатами вивчення стану законності у сфері запобігання корупції до прокуратури Рівненської області для подальшого направлення до Управління захисту економіки в Рівненської області для складання протоколів про вчинення корупційних правопорушень направлено 10 матеріалів за фактами вчинення правопорушень, пов’язаних з корупцією.

Рівненською місцевою прокуратурою протягом півріччя активно здійснювалася робота з реалізації принципу гласності. Здійснено 176 виступів у засобах масової інформації. Переважно Рівненською місцевою прокуратурою інформується громадськість щодо стану розслідування резонансних кримінальних проваджень, виявлення корупційних правопорушень, поновлення порушених конституційних прав громадян, поновлення порушених прав неповнолітніх, дотримання законності у природоохоронній сфері та з інших питань.

З метою оперативного інформування громадськості та представників ЗМІ прокуратура використовує в діяльності сучасні інформаційні технології, зокрема, Рівненська місцева прокуратура висвітлює інформацію на офіційному сайті: http://ww.prokuraturamista.rv.ua.

Матеріали Рівненської місцевої прокуратури