Рівненська окружна прокуратура Prosecutor's Office Of Rivne

Інформація про результати діяльності Рівненської місцевої прокуратури у першому півріччі 2019 року

20 серпня 2019

Голові Рівненської
районної ради
​Сальчуку М.Г.

Інформація про результати
діяльності прокуратури
(в порядку ст. 6 Закону України
«Про прокуратуру») 

 

Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України «Про прокуратуру», керівники місцевих прокуратур на відкритому пленарному засіданні відповідної ради, на яке запрошуються представники засобів масової інформації, не менш як двічі на рік інформують населення відповідної адміністративно-територіальної одиниці про результати діяльності на цій території шляхом надання узагальнених статистичних та аналітичних даних.

Рівненською місцевою  прокуратурою  у межах повноважень, визначених ст.131¹ та п.9 Перехідних положень Конституції України, упродовж 6 місяців  2019 року на території Рівненського району вживались системні заходи з метою забезпечення належної реалізації повноважень прокурорів у кримінальній сфері та поза межами кримінального судочинства.

Протягом 6 місяців 2019 року на території Рівненського району спостерігається  тенденція до росту рівня злочинності.

Так, в районі зросла кількість тяжких кримінальних правопорушень       (179 проти 115, + 55,7%), середньої тяжкості кримінальних правопорушень   (139 проти 114, + 21,9%), невеликої тяжкості кримінальних правопорушень (137 проти 121, + 13,2),  злочинів проти власності (235 проти 175, +34,3%), проти довкілля (10 проти 8, +25,%), злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту (28 проти 24, +16,7%), злочинів проти громадського порядку та моральності (4 проти 3, +33,3%) злочинів у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші злочини проти здоров’я населення (39 проти 27, +44,4%) та злочинів у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов’язані з наданням публічних послуг (26 проти 15, + 73,3%).

Разом з тим, на території району зменшилась кількість вчинених злочинів проти життя та здоров’я особи 34 проти 53 або - 35,8%, зокрема менше вчинено умисних тяжких тілесних ушкоджень 4 проти 5 або -20,0%, умисні тяжкі тілесні ушкодження, що спричинили смерть потерпілого протягом  6 місяців 2019 року на території Рівненського району не вчинялися.

Також, спостерігається зниження кількості злочинів у наступних видах кримінальних правопорушень, а саме:

- проти волі, честі, гідності особи - 100% (0 проти 3);

- у сфері господарської діяльності - 50,0 % (3 проти 6);

- проти безпеки виробництва – 100,0% (0 проти 4);

- у сфері використання електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), систем та комп’ютерних мереж і мереж електрозв’язку – 100% (0 проти 1);

- проти правосуддя – 11,8 % (15 проти 17).

На - 3,4 % зменшилася кількість злочинів вчинених особами, які раніше вчиняли кримінальні правопорушення, на – 60,0 % злочини вчинені групою осіб, на – 53,8 % - особами, що перебували під час вчинення злочину у стані алкогольного сп’яніння.

Також, до позитивної тенденції слід віднести те, що протягом 6 місяців 2019 року на території Рівненського району не вчинено жодного умисного вбивства.

Рівень розкриття по підозрі за 6 місяців 2019 року по Рівненському району складає – 44,3% .

Рівень розкриття за остаточними результатами розслідування за вищевказаний період по Рівненському районі становить – 42,6%.

Кількість злочинів, у яких особам вручено повідомлення про підозру збільшилось на 0,6% по району (175 проти 174 за аналогічний період 2018 року). У злочинах, які зареєстровані у звітному періоді, це збільшилось становить 5,3% по району (160 проти 152 за аналогічний період 2018 року). Кількість злочинів, скерованих до суду зменшилась на - 6,7 % по району (180 проти 193 за аналогічний період 2018 року). У злочинах, які зареєстровані у звітному періоді, це збільшення становить 14,6% по району (149 проти 130 за аналогічний період 2018 року).

З метою забезпечення захисту прав і свобод громадян, зміцнення законності та правопорядку, протидії злочинності, підвищенню ефективності захисту конституційних прав і свобод громадян при провадженні досудового розслідування 08.02.2019 проведено координаційну нараду керівників правоохоронних органів міста Рівного та Рівненського району у керівника Рівненської місцевої прокуратури.

З метою координації заходів, спрямованих на ефективне та своєчасне розкриття та розслідування тяжких та особливо тяжких кримінальних правопорушень, у складних, багатоепізодних кримінальних провадженнях проти життя і здоров’я; у сфері службової діяльності і господарської діяльності; проти безпеки руху та експлуатації транспорту; охорони, захисту та використання лісів, створено 5 міжвідомчих робочих груп, до складу яких включено працівників прокуратури та поліції.

Слід зауважити, що діяльність органів поліції, в тому числі з розкриття  кримінальних правопорушень, постійно знаходиться в полі зору органів місцевої прокуратури. Зокрема, протягом 6 місяців 2019 року керівництву ГУНП в Рівненській області скеровано 10 листів щодо порушень кримінального процесуального законодавства в ході здійснення досудового розслідування кримінальних проваджень.

Якщо говорити про стан досудового розслідування, то протягом 6 місяців 2019 року слідчими Рівненського районного відділення поліції Рівненського відділу поліції ГУНП в Рівненській області розпочато 844 кримінальних проваджень, їх залишок на початок року складав 1784. Усього у звітному періоді закінчено 821 кримінальне провадження, з них: закрито кримінальних проваджень – 712, направлено до суду з обвинувальним актом – 109 (у тому числі з угодами про примирення та з угодами про визнання винуватості – 14).

Залишок незакінчених кримінальних проваджень станом на 01.01.2019 становив 1769 проваджень.

Завершено розслідування у 54 провадженнях у злочинах проти власності, з них 39 крадіжки (7 з квартир), 7 грабежів та 7 шахрайств.

Проти життя та здоров’я особи закінчено 11 кримінальних проваджень, з яких 3 умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження.

Проти безпеки руху та експлуатації транспорту закінчено 10 кримінальних проваджень, з яких 7 – порушення правил безпеки дорожнього руху, 3 – незаконне заволодіння транспортними засобами.

У сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин їх аналогів або прекурсорів закінчено розслідування у 11 кримінальних провадженнях, з них: за ст. 307 КК України - 1, за ст. 309 КК України -10.

Впродовж 6 місяців 2019 року Рівненським районним судом за участю державних обвинувачів місцевої прокуратури розглянуто 107 кримінальних провадження у Рівненському районному суді, з них: з ухваленням вироків – 92, у тому числі 5 вироків на підставі угоди про примирення, 10 вироків на підставі угоди про визнання винуватості.

З постановленням ухвали – 14 (від кримінальної відповідальності судом звільнено 8 осіб, у 6 випадках кримінальні провадження закриті у зв’язку з відмовою потерпілого від обвинувачення).

На даний час, залишок нерозглянутих кримінальних проваджень у Рівненському районному суді складає – 125 проваджень. В роботі прокуратури не допущено незаконного притягнення до кримінальної відповідальності осіб та незаконного обмеження конституційних прав громадян.

Що стосується роботи на пріоритетних напрямках, то упродовж                    6 місяців поточного року під процесуальним керівництвом Рівненської місцевої прокуратури скеровано до суду 1 обвинувальний акт у сфері незаконного поводження з лісовими ресурсами і деревиною, 2 обвинувальні акти у кримінальних провадженнях з ознаками корупції та 6 обвинувальних актів у бюджетній сфері. Крім того, у одному кримінальному провадженні з ознаками корупції повідомлено про підозру.

З метою забезпечення захисту інтересів держави на території Рівненського району, Рівненською місцевою прокуратурою упродовж                 6 місяців 2019 року до судів пред’явлено 8 позовних заяв на загальну суму                 56,75 млн. грн., з них:

1. з питань земельних відносин – 3 позови на загальну суму                         55,4 млн. грн.

2. з питань відшкодування шкоди, завданої кримінальним правопорушенням – 1 позов на суму 17 тис. грн.

3. у сфері охорони дитинства – 4 позовні заяви на загальну суму                     1 341 тис. грн.

У сфері земельних відносин в інтересах держави в особі Клеванської селищної ради до ПАТ «Клеванський деревообробний комбінат» про визнання припиненим права постійного користування на земельну ділянку та повернення земельної ділянки вартістю 52,8 млн. грн.

На даний час не лише задоволено вказану позовну заяву, але й реально виконано рішення суду та поновлено права територіальної громади.

Крім того, Рівненською місцевою прокуратурою пред’явлено  в інтересах держави до Квасилівської селищної ради, Тіт Д.Д., Тіт Н.П. про визнання незаконними, скасування рішень та витребування земельних ділянок загальною вартістю 2 407 тис. грн.

Рівненською місцевою прокуратурою у сфері охорони дитинства за                    6 місяців 2019 року пред’явлено 4 позовні заяви.

Для прикладу, у поточному році задоволено позовну заяву Рівненської місцевої прокуратури  в інтересах держави до Малошпаківської сільської ради про визнання протиправною бездіяльності та зобов’язання вчинення певних дій та, в результаті, попереджено вибуття майна на суму 205 тис. грн.

Також, Рівненською місцевою прокуратурою пред’явлено до Господарського суду Рівненської області позовну заяву в інтересах держави в особі Комунального закладу «Клеванська спеціальна загальноосвітня школа інтернат І-ІІ ступенів» Рівненської обласної ради до ФОП Перехрест Г.А. про визнання недійсними договорів поставки товарів на загальну суму  351 тис. грн.

Разом з тим, на даний час, після відкриття провадження у справі, між сторонами договорів укладено додаткову угоду про їх розірвання. Як наслідок, за сприяння прокуратури попереджено вибуття 351 тис. грн. бюджетних коштів.

Протягом І півріччя 2019 року судами задоволено 2 позови Рівненської місцевої прокуратури на загальну суму 52,9 млн. грн., закрито провадження у 1 справі та попереджено вибуття майна на суму 205 тис. грн.

Сума за рішеннями, що підлягають виконанню станом на 31.06.2019 становила 521 тис. грн., з яких виконано рішень суду на суму 145 тис. грн.

Рівненською місцевою прокуратурою також вживалися заходи у сфері запобігання та протидії корупції. Так, упродовж 6 місяців 2019 року місцевою прокуратурою шляхом реалізації повноважень прокурора, передбачених частиною 3 статті 65 Закону України «Про запобігання корупції», з метою попередження корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень внесено 6 подань, з яких 3 розглянуто та задоволено, 1 особу притягнуто до дисциплінарної відповідальності та 2 перебуває на розгляді.

Слід зазначити, що за матеріалами Рівненської місцевої прокуратури, скерованими до прокуратури Рівненської області для подальшого направлення до Управління захисту економіки в Рівненської області для прийняття відповідних рішень відповідно до ст. 254 КУпАП, складено 15 протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією.

Рівненською місцевою прокуратурою протягом півріччя активно здійснювалася робота з реалізації принципу гласності. Здійснено 157 виступів у засобах масової інформації. Переважно Рівненською місцевою прокуратурою інформується громадськість щодо стану розслідування резонансних кримінальних проваджень, виявлення корупційних правопорушень, поновлення порушених конституційних прав громадян, поновлення порушених прав неповнолітніх, дотримання законності у природоохоронній сфері та з інших питань.

З метою оперативного інформування громадськості та представників ЗМІ прокуратура використовує в діяльності сучасні інформаційні технології, зокрема, Рівненська місцева прокуратура висвітлює інформацію на офіційному сайті: http://ww.prokuraturamista.rv.ua.

Матеріали Рівненської місцевої прокуратури