Рівненська місцева прокуратура Prosecutor's Office Of Rivne

Прокуратура оскаржила судове рішення, яким підозрюваній в умисному вбивстві змінено запобіжний захід

15 червня 2020

Рівненська місцева прокуратура оскаржила в апеляційному порядку ухвалу колегії  суддів Рівненського міського суду від 11 червня 2020 року, якою змінено запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на запобіжний захід у вигляді домашнього арешту у певний час доби для 38-річної жительки м.Рівне, яка обвинувачується в  умисному вбивстві свого чоловіка (ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.115 КК України).

Досудовим розслідуванням встановлено, що в один з днів кінця жовтня – початку листопада 2014 року у квартирі будинку на вул.Вербовій у м.Рівне під час сімейної сварки жінка завдала чоловікові ножові поранення у шию, додушила його шнурівкою і вже мертвого запхала у 200-літрову бочку, яку залила хімічною речовиною. Зловмисниця розраховувала на те, що під дією кислоти тіло розкладеться. Але приховати тяжкий зухвалий злочин не вдалося. Її згодом правоохоронці  затримали, повідомили про підозру та відповідно до ухвали  Рівненського міського суду жінку взяли під варту. За ініціативою Рівненської місцевої прокуратури даний запобіжний захід неодноразово продовжувався.

Нині у суді триває розгляд обвинувального акта щодо особи.

Разом з тим, 11.06.2020 ухвалою колегії суддів Рівненського міського суду задоволено клопотання захисника обвинуваченої про зміну останній запобіжного заходу з тримання під вартою на запобіжний захід у вигляді домашнього арешту у певний період доби.

Однак, державний обвинувач Рівненської місцевої прокуратури категорично не погодився з таким рішенням, вважає що судом були проігноровані ризики з боку обвинуваченої переховуватись від суду чи вчиняти інші кримінальні правопорушення, а також ті обставини справи, що після вчинення тяжкого злочину жінка вживала заходи до приховування слідів убивства та  залишила місце проживання, виїхавши в Київську область. Крім того під час розгляду справи у суді мали місце неодноразові видалення обвинуваченої із зали суду через її незадовільну поведінку, також приймались рішення про примусове доставлення обвинуваченої через нез’явлення у призначений час до зали судових засідань.

А відтак, в Рівненському апеляційному суді прокуратура вимагатиме скасування судового рішення та взяття обвинуваченої під варту.

Матеріали Рівненської місцевої прокуратури