Рівненська окружна прокуратура Prosecutor's Office Of Rivne

Прокуратура повернула 1 га землі по вулиці Шухевича у Рівному у власність територіальної громади

20 червня 2022

Північно-західним апеляційним господарським судом задоволено апеляційну скаргу Рівненської обласної прокуратури та залишено в силі позовні вимоги прокурора про визнання незаконним та скасування  рішення Рівненської міської ради  щодо затвердження проекту землеустрою на  земельну ділянку та передачу її в оренду приватному підприємству.

Зокрема, прокуратурою встановлено, що між міською радою та приватним підприємством було укладено договір оренди земельної ділянки, загальною площею 1 га та вартістю понад 7 млн грн, розташовану по вулиці Шухевича у Рівному.

Втім встановлено також, що сторонами, з метою уникнення конкурсної процедури та всупереч вимогам Закону України «Про оренду землі», Земельного кодексу України укладено договір оренди  земельної ділянки без проведення земельних торгів, що призвело до ненадходження до бюджету значної суми коштів.

Тому, з метою захисту інтересів держави та громади, прокуратурою пред’явлено до суду позов про  визнання незаконним та скасування  рішення Рівненської міської ради  щодо затвердження проекту землеустрою на спірну земельну ділянку та передачу її в оренду приватному підприємству.

Суд повністю погодився з доводами прокурора та визнав недійсним договір оренди вказаної земельної ділянки.

У подальшому, на виконання рішення суду державним реєстратором проведено реєстрацію припинення договору оренди. Таким чином земельну ділянку фактично повернуто у володіння, користування та розпорядження територіальної громади міста Рівного.

Матеріали Рівненської окружної прокуратури