Рівненська окружна прокуратура Prosecutor's Office Of Rivne

Прокуратура відстояла скасування державної реєстрації права приватної власності на МАФ, самочинно зведений на комунальній землі

07 лютого 2023

Північно-західний апеляційний господарський суд визнав обґрунтованою позицію прокурора, скасував рішення суду першої інстанції та задовольнив позовні вимоги щодо припинення права приватної власності на об’єкт нерухомого майна.

Так, прокурорами встановлено, що державний реєстратор прийняв рішення про державну реєстрацію права власності за приватною юридичною особою на об’єкт нерухомого майна площею 11,2 кв.м. по вулиці Дубенській у Рівному.

Проте це рішення прийнято з порушенням вимог Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та на основі документів, які не могли бути підставою для державної реєстрації права приватної власності на цей об’єкт нерухомого майна. Але дії реєстратора, своєю чергою, давали власнику нерухомості привілейоване право на користування земельною ділянкою, на якій такий об’єкт знаходиться.

Спірний МАФ зведено на ділянці земель запасу і належить територіальній громаді міста Рівне в особі Рівненської міської ради. Відповідно, безпідставна реєстрація права приватної власності на об’єкт нерухомості призводила до обмеження у володінні, розпорядженні та користуванні земельною ділянкою її власником.

Відповідно, Рівненська окружна прокуратура звернулася до суду з позовною заявою про визнання незаконним й скасування рішення державного реєстратора та припинення права приватної власності юридичної особи на нерухоме майно, розташоване на комунальній землі.

Матеріали Рівненської окружної прокуратури