Рівненська місцева прокуратура Prosecutor's Office Of Rivne

Прокуратура вимагає скасувати укладену між органом місцевого самоврядування та забудовниками угоду, згідно якої громада може втратити житлову площу вартістю 40 млн грн

29 січня 2017

Рівненська місцева прокуратура з метою захисту інтересів держави та місцевої громади пред'явила до суду позов про визнання недійсною укладену між міською радою та будівельними організаціями додаткову угоду про дольову участь у будівництві житлового кварталу.

Йдеться про комплекс житлової забудови разом із розважально-торгівельним центром на вулицях Костромській та Гагаріна у м.Рівне.

Встановлено, що за умовами договірних зобов’язань після завершення будівництва передбачався розподіл площ, відповідно до якого територіальна громада міста отримує 4,5% від загальної житлової площі у новозбудованому об’єкті, що становить орієнтовно 2,5 тис кв м вартістю близько 40 млн грн.

Проте, на підставі укладеної у подальшому додаткової угоди сторони внесли зміни до основного договору, відповідно до яких забудовники отримують 100% житлових та нежитлових приміщень, а міська рада – жодного прибутку.

У зв’язку з тим, що цей правочин суперечить вимогам Законів України «Про регулювання містобудівної діяльності», «Про інвестиційну діяльність», а також інтересам територіальної громади, Рівненська місцева прокуратура вжила заходи представницького характеру щодо визнання його недійсним.

На даний час позов прокуратури перебуває на розгляді в господарському суді Рівненської області.

Матеріали Рівненської місцевої прокуратури