Рівненська окружна прокуратура Prosecutor's Office Of Rivne

Суд визнав винним одного з «чорних лісорубів» у незаконній порубці та перевезенні деревини

08 червня 2022

За процесуального керівництва Рівненської окружної прокуратури районним судом 29-річного жителя Рівненського району визнано винним у незаконній порубці дерев та їх перевезенні, вчинених за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 246 КК України).

Прокурором у суді доведено, що двоє чоловіків у квітні минулого року, діючи умисно та з корисливих мотивів, не маючи лісорубного квитка (ордера) на використання лісових ресурсів, вчинили самовільну незаконну порубку дерев дуба та сосни у лісовому масиві поблизу Клеваня. Розпилявши дерева на місці злочину, вивезли їх з лісу, чим завдали шкоди навколишньому природньому середовищу на загальну суму понад 41 тис. гривень.

Згідно з вироком суду одному із обвинувачених призначено покарання у вигляді обмеження волі зі звільненням від призначеного покарання із випробувальним терміном строком на 1 рік.

Щодо іншого обвинуваченого кримінальне провадження ще перебуває на розгляді в суді.

Органи прокуратури Рівненщини вкотре наголошують громадянам щодо невідворотності понесення покарання за вчинення кримінальних правопорушень у сфері охорони навколишнього природнього середовища, оскільки збереження лісового фонду є одним із пріоритетних напрямів роботи усіх правоохоронних органів країни.

Матеріали Рівненської окружної прокуратури