Рівненська місцева прокуратура Prosecutor's Office Of Rivne

Триває досудове розслідування за фактом можливого забруднення агрофірмою земель у Рівненському районі

10 лютого 2017

Органами поліції розслідується кримінальне провадження за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 239, ст. 247 КК України, тобто за фактами забруднення земель та порушення законодавства про захист рослин.

Процесуальне керівництво досудовим розслідування здійснює Рівненська місцева прокуратура.

Підставою для внесення відомостей до ЄРДР про кримінальне правопорушення стали звернення у 2016 році жителів сіл Велика Омеляна, Милостів та Великий Житин Рівненського району з приводу порушення санітарних вимог агрофірмою, яка обробляє поблизу житлових будинків землі, чим завдається шкода здоров’ю громадян та навколишньому середовищу.

У цьому кримінальному провадженні проведено значний обсяг слідчих та процесуальних дій.

Зокрема, залучено до проведення перевірки спеціалістів Державної екологічної інспекції, Державної фітосанітарної інспекції та Держпродспоживслужби у Рівненській області, допитано більше 40 осіб, у тому числі працівників агрофірми, витребувано документи щодо закупівлі товариством та використання гербіцидів та агрохімікатів, у тому числі про результати досліджень контролюючими органами залишкових кількостей пестицидів в атмосферному повітрі, воді, ґрунтах.

Під час досудового розслідування встановлено, що агрофірма використовувала при обробці земель сертифіковані гербіциди та пестициди, дозволені для застосування в Україні та які мають реєстраційні посвідчення. Водночас окремі порушення все ж було виявлено, вони стосувалися порядку внесення сільськогосподарською технікою гербіцидів при обробці посівів, а саме – не було дотримано відстані меж посівів від інших земельних ділянок.

Водночас складність даного розслідування зумовлена тим, що судом вже двічі (у 2016 та поточному роках) відмовлялося у задоволенні клопотання про надання дозволу контролюючим органам на проведення позапланової перевірки вимог законодавства у сфері захисту рослин та санітарного законодавства при проведенні обробок посівів агрофірмою.

На даний час досудове розслідування у кримінальному провадженні триває. Кінцеве процесуальне рішення не прийнято.

Матеріали Рівненської місцевої прокуратури