Рівненська окружна прокуратура Prosecutor's Office Of Rivne

Викладачку одного з вишів Рівненщини підозрюють у поширенні та публічному використанні комуністичної символіки

28 лютого 2023

За процесуального керівництва Рівненської окружної прокуратури повідомлено про підозру 68-річній жительці обласного центру у поширенні та публічному використанні забороненої в Україні символіки комуністичного тоталітарного режиму (ч. 1, ч. 2 ст. 436-1 КК України).

За даними досудового розслідування, викладачка ВНЗ з травня по грудень 2022 року, використовуючи власний персональний комп’ютер, через свою сторінку в забороненій російській соцмережі «Однокласники», діючи умисно та публічно займалася пропагандою комуністичного тоталітарного режиму серед широкого кола осіб.

З-поміж листівок та тематичних «подарунків» у соцмережі вона, також, розмістила та публічно використовувала на власній загальнодоступній сторінці зображення державного герба та фото керівництва СРСР, а також інші світлини з поєднанням серпа та молота, поширення та публічне використання яких є забороненим Законом України з 2015 року.

Наразі слідством встановлено вже 6 епізодів такої забороненої на території України діяльності підозрюваної.

Досудове розслідування проводять слідчі СВ РУП ГУНП в Рівненській області за оперативного супроводу Департаменту військової контррозвідки Служби безпеки України.

Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна або без такої.

Примітка: Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду. 

Матеріали Рівненської окружної прокуратури